Пожарот во Мачево на неколку метри од селото, претставува опасност за мештаните


Малешевци прават натчовечки напори да се спаси селото Мачево кое се бори со огнената стихија која е неколку метри од селото и се заканува да направи вистинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште активни се неколку пожари на територија на државата. Надлежните работат на нивно локализирање, а досега се приведени 17 лица кои се сомничат за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во гасење на овој пожар учествуваат и 50 припадници на специјалните единици на МВР, помогнати од седум француски експерти за пожари, кои биле префрлени на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три пожари се активни на територија на цела држава и тоа кај селото Раовиќ и село Буковиќ кај Сарај, потоа меѓу селата Барово и Вешје во општина Демир Капија и ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Јавното претпријатие Национални шуми Јулиана Николова вели дека шумарски инженери веќе се на терен и се врши увид. До крајот на следната недела ...
| | веќе видена | слични

Густи облаци од чад се креваат денеска во подножјето на планината Стогово откако ноќеска во овој регион беше забележан силен шумски пожар. Пожарот тлее во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарот во Мачево на неколку метри од селото, претставува опасност за мештаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: