34 годишен Гостиварчанец лишен од слобода поради подметнување на пожар


4 копии

Пожарот кој вчера околу 17:00 часот избувна во атарот на селото Горно Мелничани, општина Центар Жупа е ставен под контрола, но и понатаму постои опасност од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Тетово и физичко лице за работа во затворениот дел на објектот и покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во СВР Охрид е приведен 16-годишник од Неготино, кај кого при контрола во близина на плажа во Охрид била пронајдена марихуана, информираа од МВР. Со ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од МВР, на 06.08.2021 на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје", пријавениот приложил фалсификуван негативен ПЦР тест. 
| | веќе видена | слични

– СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Тетово и  М.А.(39) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Четири лица од Неготинио на возраст од 21 до 24 години биле лишени од слобода вчера, во координирана акција на одделот за криминалистичка полиција – Сектор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

34 годишен Гостиварчанец лишен од слобода поради подметнување на пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: