Ковидот зема замав во Македонија, надлежните на плажа: 325 нови случаи во последните 24 часа, почина 55 годишен Битолчанец


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.959 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Србија денеска се регистрирани 1.005 новозаразени со Ковид-19 соопштија здравствените властi. Починати се пет лица. Во болниците во Србија во моментов на ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 9.270 тестирањa, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Од 16 август, во Финска ќе биде забранет влез на патници од Македонија и Косово кои не се целосно вакцинирани против ковид-19 и кои немаат доказ дека се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие регистрирани се 792 нови случаи на Ковид-19, десет пациенти починале, а 104 оздравеле, соопшти Министерството за здравство, повикувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

По поразот на домашен терен од Брајтон со 2:1 на стартот од новата сезона во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед во 2. коло во саботата доживеа дебакл на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковидот зема замав во Македонија, надлежните на плажа: 325 нови случаи во последните 24 часа, почина 55 годишен Битолчанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: