Мицкоски: Градоначалници од СДСМ делат пакети од министерството за труд и социјала кои се дел од програмата на Светска банка (ВИДЕО)

Пљачката на народот и неспособноста не може да биде почитување на закон, тоа е криминал и непочит, ова преку статус на Фејсбук го пишува претседателот на ...
| | веќе видена | слични
26 копии

Државната изборна комисија (ДИК) го потпиша договорот со германската компанија „Дермалог”, која треба да ги набави потребните терминали за читање отпечатоци од ...
| | веќе видена | слични

Изборите ќе бидат навремени и покрај тоа штоне се поминати измените на ИЗборниот законик, уверува во интервју за МИА, претсдателот на ДИК, Александар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски во изјава за МИА вели дека подготовките за локалните избори ќе бидат навремени, иако се уште не се донесени измените ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата Александар Даштевски за Канал 5 откри како ќе изгледа постапката за гласање на денот на локалните избори. Со цел да се избегнат ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Граѓаните со право на глас кои сакаат да се изјаснат на локалните избори закажани за 17 октомври, своите податоци во Избирачкиот список ќе можат да гиг ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли нов обид да се донесат измените на Изборниот законик веднаш откако пратениците во понеделник ќе се вратат од годишен одмор? Собраниски извори за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државната изборна комисија денеска сооопшти дека постапува согласно Законот за завршување на текот на постапката на јавната набавка на фингерпринт апаратите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 412 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 259 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Градоначалници од СДСМ делат пакети од министерството за труд и социјала кои се дел од програмата на Светска банка (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: