Мицкоски: Градоначалници делат пакети од МТСП кои се дел од програмата на Светска Банка

Крикна Бислимовски и регулаторна, поскапувањето на дизелот и бензините не било пљачка, тоа било почитување на закон. Каква анти логика, цената на нафтата на ...
| | веќе видена | слични
25 копии

Државната изборна комисија го потпиша договорот со германската компанија „Дермалог“, која треба да ги набави потребните терминали за читање отпечатоци од прсти ...
| | веќе видена | слични

Изборите ќе бидат навремени и покрај тоа штоне се поминати измените на ИЗборниот законик, уверува во интервју за МИА, претсдателот на ДИК, Александар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски во изјава за МИА вели дека подготовките за локалните избори ќе бидат навремени, иако се уште не се донесени измените ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата Александар Даштевски за Канал 5 откри како ќе изгледа постапката за гласање на денот на локалните избори. Со цел да се избегнат ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Граѓаните со право на глас кои сакаат да се изјаснат на локалните избори закажани за 17 октомври, своите податоци во Избирачкиот список ќе можат да гиг ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли нов обид да се донесат измените на Изборниот законик веднаш откако пратениците во понеделник ќе се вратат од годишен одмор? Собраниски извори за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државната изборна комисија денеска сооопшти дека постапува согласно Законот за завршување на текот на постапката на јавната набавка на фингерпринт апаратите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо ...
сите 282 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 508 | | | веќе видена

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 122 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Градоначалници делат пакети од МТСП кои се дел од програмата на Светска Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: