Гори во Делчево и Пехчево - пожарот во Сарај ставен под контрола


Во Беровско спроведена е акција за собирање на пластични шишиња и отпадоци оставени после големите шумски пожари. -Акцијата се реализираше во соработка со ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Се уште е активен пожарот кај селата Дивље и Крушје во Петровец, и се шири кон ливади со сува трева, а изгаснат е оној кај селата Раовиќ и Буковиќ, како и кај ...
| | веќе видена | слични
14 копии

На територија на земјава до синоќа имаше шест активни пожари, од кои три со поголем интензитет, три други беа локализирани, а еден е ставен под контрола. Во ...
| | веќе видена | слични

Огнената стихија што деновиве беснее низ цела Македонија изнедри и искали голем број македонски знајни и незнајни јунаци, кои храбро и пожртвувано се впуштија ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи информира за состојбата со пожарите до 8 часот утринава. Пожарот кај селата Дивље и Крушје уште е активен и се шири кон ливади ...
| | веќе видена | слични

Вработени во јавното претпријатие за комунални услуги, граѓани, вработени во општинската администрација и граѓани ангажирани преку програмата за јавна работа ...
| | веќе видена | слични

Мештаните од селото сведочат за траорните слики од огнената стихија, велат дека огнот се спуштил во непосредна близина, но за среќа не ги зафатил нив ните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гори во Делчево и Пехчево - пожарот во Сарај ставен под контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: