Приведен прилепчанец осомничен за подметнување пожар во Дабница

Поради силниот ветар овој пожар брзо се прошири и со интервенција на територијалната противпожарна единица утрово е локализиран. Полицијата трага и по можните ...
| | веќе видена | слични

На територија на општините Велес, Чашка и Градско во моментот нема активни пожари, информираше денеска градоначалникот на Велес, Аце Коцевски. Посочи дека во ...
| | веќе видена | слични

Еден трактор со приклучна цистерна за вода како механизација е основата на која може да се потпрат руралните општините во навремено справување со пожари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Огнената стихија што деновиве беснее низ цела Македонија изнедри и искали голем број македонски знајни и незнајни јунаци, кои храбро и пожртвувано се впуштија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

Активен е пожарот во делот од Топлица кон селото Крстец, и тоа во тешко пристапен терен. Намален е интензитетот на горење кај пожарот во Катланово, а целосно е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира за состојбата со пожарите до 8.30 часот утринава. Пожарот кој започна на 2 август на м.в.Бејаз Тепе е ...
| | веќе видена | слични

Се уште гори неутврдена мешана шума кај селата Раовиќ - Буковиќ во општина Сарај. Таму утрово огнот го гаснат хеликоптери на АРМ кои полнат вода од реката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 348 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 420 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 6.830 дози вакцини, од кои 638 како прва доза, 1.472 се ревакцини, а 4.720 граѓани примиле трета доза вакцина. ...
сите 406 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен прилепчанец осомничен за подметнување пожар во Дабница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: