УХМР: Следува период на стабилно, сончево и топло време

18 копии
2 копии

Летово Европа се соочува со екстремни временски услови. Додека северните и централните делови беа зафатени од поплави, високите температури на југот и истокот ...
| | веќе видена | слични

Жолто-сините комбиња на службите за итна помош, го обиколуваат Мадрид, каде денеска се очекува температура од 42 степени. „Се обидуваме да ги убедиме луѓето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека следува период на стабилно и топло време. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога температурите ...
| | веќе видена | слични

Топлиот бран кој овие денови ја зафати Шпанија остави илјадници бездомници без спас од горештините, кои во некои делови од земјата ќе изнесуваат над 40 степени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Една недела откако јапонскиот остров Хокаидо беше погоден од топлотен бран, температурите во најсеверниот град Ваканаи се спуштиле на најниско ниво во август ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 240 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 289 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 301 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 95 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 421 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Следува период на стабилно, сончево и топло време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: