Дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови договори: Усвоени измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите

Усвоени се измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите - дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови ...
| | веќе видена | слични

Фреквенцијата на пациенти во нашите амбуланти е многу поголема во летниот период за разлика од изминатите години. Впечатокот е дека децата многу почесто се ...
| | веќе видена | слични

„Иновацискиот капацитет на една земја во голема мера е детерминиран од способностите на работната сила да креира нови знаења, како и да ги усвојува, адаптира и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Институтот за добро управување и евроатлантски перспективи (ИДУЕП) до Министерството за здравство (МЗ) и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) достави ...
| | веќе видена | слични

Странските компании во слободните економски зони не само што ја вратија трговската размена со странство на преткризно ниво, туку во првата половина од годинава ...
| | веќе видена | слични

Во последно време се почесто доаѓаат пациенти кои веќе го имаат прележано вирусот и лепат инфекции една врз друга. Дел од нив имаат брз развој и потешка ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот корона бран почна силно да чука на нашите порти. Уште два дена и македонските граѓани повторно, на својот грб ќе ги почувствуваат зајакнатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 412 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 547 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 287 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 304 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови договори: Усвоени измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: