Дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови договори: Усвоени измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите

Усвоени се измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите - дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови ...
| | веќе видена | слични

Фреквенцијата на пациенти во нашите амбуланти е многу поголема во летниот период за разлика од изминатите години. Впечатокот е дека децата многу почесто се ...
| | веќе видена | слични

„Иновацискиот капацитет на една земја во голема мера е детерминиран од способностите на работната сила да креира нови знаења, како и да ги усвојува, адаптира и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Институтот за добро управување и евроатлантски перспективи (ИДУЕП) до Министерството за здравство (МЗ) и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) достави ...
| | веќе видена | слични

Странските компании во слободните економски зони не само што ја вратија трговската размена со странство на преткризно ниво, туку во првата половина од годинава ...
| | веќе видена | слични

Во последно време се почесто доаѓаат пациенти кои веќе го имаат прележано вирусот и лепат инфекции една врз друга. Дел од нив имаат брз развој и потешка ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот корона бран почна силно да чука на нашите порти. Уште два дена и македонските граѓани повторно, на својот грб ќе ги почувствуваат зајакнатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 918 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 148 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови договори: Усвоени измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: