Утре ексклузивно интервју со гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска

Време зa читање: 2 минути Порталот Pari.com.mk утре ќе објави ексклузивно интервју со гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска. Еден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Институтот за добро управување и евроатлантски перспективи (ИДУЕП) до Министерството за здравство (МЗ) и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) достави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ повеќе од 20 години ја претставува Македонската ИКТ индустрија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартап Македонија одбележува пет годишен јубилеј од активно потикнување на растот и развојот на македонскиот стартап екосистем. Основана на 8-ми aвгуст 2016г, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Асоцијација на финансиски друштва на Северна Македонија спроведува финансиска едукација за потрошувачките кредити во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Поттикнување на забрзан развој на дигитална трансформација на општеството, како и ставање приоритет на потребата од воведување на е-трговија се во фокусот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Поголема транспарентност, стандардизација и споредливост на објавените податоци за депозитите и кредитите за населението – поголема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 303 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ексклузивно интервју со гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: