Регулаторна ги отфрли обвинувањата на Мицкоски за цената на нафтата

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги ги отфрла манипулативните изјави на претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во однос на формирање на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од информациите коишто ги добив од претседателот на ДИК можам да кажам дека формално постапката за набавка на терминалите за отчитувачи на отшечатоци од прст е ...
| | веќе видена | слични

Набавката на уреди за читање отпечатоци од прст за гласање е огромен чекор кон демократијата и на овој начин конечно се става крај на сомнежите за семејно или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика целосно ги демантира тврдењата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски дека хигиенските пакети, што за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција објави дека Државната изборна комисија по распишувањето на локалните избори ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РКЕ ќе ги извести меѓународните институции за притисоците од страна на Мицковски Регулаторна комисија за енергетика ќе ги извести сите соодветни меѓународни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) ја информира јавноста дека ќе ги извести сите соодветни меѓународни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцира дека пљачката на народот и неспособноста не може да биде почитување на закон, тоа е криминал и ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на фактот дека ова поведение на г-динот Мицкоски се повторува преку фокусирани и манипулативни секојдневни изјави и етикетирање на работата на ...
| | веќе видена | слични

Крикна Бислимовски и регулаторна, поскапувањето на дизелот и бензините не било пљачка, тоа било почитување на закон. Каква анти логика, цената на нафтата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 124 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 226 | | | веќе видена

Поскапувањето на голем број на суровини кои ги користат занаетчиите при производство и услужна дејност ќе влијае негативно, бидејќи се трошат залихите кои се ...
сите 195 | | | веќе видена

„Затекнавме блокирани и крахирани општини од луѓето на Груевски. Со 50 милиони евра ги раздолживме општините, скративме на непродуктивни трошења и расипништво ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна ги отфрли обвинувањата на Мицкоски за цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: