РКЕ за Мицкоски: Не сакаме да веруваме дека доктор на науки нема познавање од тоа како се формира цената на нафтените деривати

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги отфрла „манипулативните изјави“ на претседателот на ВМРО ДПМЕНЕ Христијан Мицкоски во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од информациите коишто ги добив од претседателот на ДИК можам да кажам дека формално постапката за набавка на терминалите за отчитувачи на отшечатоци од прст е ...
| | веќе видена | слични

Набавката на уреди за читање отпечатоци од прст за гласање е огромен чекор кон демократијата и на овој начин конечно се става крај на сомнежите за семејно или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика целосно ги демантира тврдењата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски дека хигиенските пакети, што за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција објави дека Државната изборна комисија по распишувањето на локалните избори ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РКЕ ќе ги извести меѓународните институции за притисоците од страна на Мицковски Регулаторна комисија за енергетика ќе ги извести сите соодветни меѓународни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) ја информира јавноста дека ќе ги извести сите соодветни меѓународни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцира дека пљачката на народот и неспособноста не може да биде почитување на закон, тоа е криминал и ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на фактот дека ова поведение на г-динот Мицкоски се повторува преку фокусирани и манипулативни секојдневни изјави и етикетирање на работата на ...
| | веќе видена | слични

Крикна Бислимовски и регулаторна, поскапувањето на дизелот и бензините не било пљачка, тоа било почитување на закон. Каква анти логика, цената на нафтата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ за Мицкоски: Не сакаме да веруваме дека доктор на науки нема познавање од тоа како се формира цената на нафтените деривати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: