Пановски: Сега е веќе доцна за нови мерки, бројот на заболени ќе продолжи да расте


Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на почетокот од неделава усвои нови мерки со кои на неимунизираните, односно на оние кои немаат сертификат за примена барем една доза, од 16-ти август ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошка и медицинска логика во овие мерки – нема, дециден е проф. д-р Никола Пановски во интервју за ТВ 24. – Прво, ако сакате нешто да спречите, мерките ...
| | веќе видена | слични

Мерките на власта се нелогични и задоцнети, како некој кој дарувал плазма со антитела, ама не смее да влезе во кафуле - вели во интервју за тв 24 професорот ...
| | веќе видена | слични

Микорбиологот д-р Никола Пановски е зачуден како министерот Венко Филипче го игнорира трудот на Медицинскиот факултет, како и повеќе странски трудови дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Д-р Никола Пановски смета дека се апсурдни последните мерки на Владата за влез во ресторани или на настани каде што има повеќе од 30 лица затоа што ако денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Микробиологот Никола Пановски смета дека нема медицинска логика во рестриктиувните мерки за граѓаните што не се вакцинирани. Според професорот, нема потреба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да започне да опаѓа, ефективниот репродукциски број Rt продолжува да расте и денеска ја проби дури и психолошката граница од 3,0. Во други земји од ...
| | веќе видена | слични

Иако бројките на заразени со ковод-19 забрзано растат, микробиологот Никола Пановски за Канал 5 вели дека овој бран сепак нема да донесе голем број на смртни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски: Сега е веќе доцна за нови мерки, бројот на заболени ќе продолжи да расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: