Ангелов: Поради безбедносни причини нема да се вклучам во живо


Пожарот во Сарај е специфичен бидејќи откако ќе го изгаснеме продолжуваат да горат корењата на дрвјата, па на одредени места повторно избива пламен, истакна ...
| | веќе видена | слични

Француски противпожарни експерти се вклучија во гаснењето на пожарот над селата Раовиќ и Буковиќ во Општина Сарај, кој веќе со денови одново се активира на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На територија на земјава до синоќа имаше шест активни пожари, од кои три со поголем интензитет, три други беа локализирани, а еден е ставен под контрола. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Ова за Канал 5 го изјави директорот за управување со кризи Стојанче Ангелов тој утринава правеше  обиколка со хеликоптер на местата каде имаше активни пожари.
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов: Поради безбедносни причини нема да се вклучам во живо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: