Вакцина вчера примиле 10.984 граѓани, досега вкупно 519.106 вакцинирани

2 копии

Надмината е бројката од 1 милион аплицирани дози на вакцини во Македонија. Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во државата досега аплицирани се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Македонија, за жал, влегува во четвртиот бран на пандемијата КОВИД 19. Се соочуваме со вирус што предизвика смрт, инвалидитет и економска штета низ целиот ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од соопштение на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива „Северна Македонија, за жал, влегува во четвртиот бран на пандемијата КОВИД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
сите 129 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со министерот за надворешни работи на ...
сите 171 | | | веќе видена

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 338 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 55 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 306 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцина вчера примиле 10.984 граѓани, досега вкупно 519.106 вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: