Петте хеликоптери веќе го гасат пожарот кај Пехче


7 копии

Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На територија на земјава до синоќа имаше шест активни пожари, од кои три со поголем интензитет, три други беа локализирани, а еден е ставен под контрола. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Ова за Канал 5 го изјави директорот за управување со кризи Стојанче Ангелов тој утринава правеше  обиколка со хеликоптер на местата каде имаше активни пожари.
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Во Македонија секојдневно пристигнуваат странски тимови за да помогнат во справувањето со пожарите. Од Центарот за управување со кризи информираат дека денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 701 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција во врска со трагедијата во Тетово и прашањето за оставки во Владата истакна ...
сите 514 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека во Институот за јавно здравје се прави детална анализа која се однесува на бројот на новозаразени со ...
сите 212 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 288 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за ...
сите 310 | | | веќе видена

Како може Брезовица да се поврзе со Шар Планина, прашуваат од иницијативата „Да ја спасиме Шар Планина“, по вчерашниот договор потпишан меѓу Република Косово и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петте хеликоптери веќе го гасат пожарот кај Пехче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: