Најмногу новозаразени со Ковид-19 од средината на мај, бројот на активни случаи се зголеми на 770


Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Епидемиологот кој е член на тимот на Светската здравствена организација за елиминирање на големи сипаници, вели дека пандемијата на коронавирусот е далеку од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Главниот научник во компанијата Бионтек, Озлем Туречи, најави дека ќе биде потребна трета доза од вакцината, но дека нема дополнително да се прилагодува поради ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) создаде систем за именување на варијантите на ковид-19 според грчката азбука за да ја олесни јавната дискусија за нив. ...
| | веќе видена | слични

На почетокот многумина го нарекуваа едноставно коронавирус, потоа Ковид или Ковид-19, а сега се зборува за алфа, бета и делта варијанти. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу новозаразени со Ковид-19 од средината на мај, бројот на активни случаи се зголеми на 770

Од:
До кого (е-маил):
Порака: