ИПАРД инфо-ден во Кратово

Телото за управување со ИПАРД при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот ...
| | веќе видена | слични

Исплатените субвенции се за фармерите кои имаат обележани грла говеда, кози, како и за сите фармери кои задржале женско јагне. Исто така со оваа исплата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

На 11,785 фармери кои имаат обележани грла говеда, кози и кои задржале женско јагне им се исплатени 617,6 милиони денари за субвенции, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата, Никица Бачовски информира дека се исплатени и средства за 206 тутунопроизводители кои ги подмирија долговите за вода и пашарина. На ...
| | веќе видена | слични
11 копии
10 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информира производителите на градинарски култури и овчарите дека на нивните сметки ...
| | веќе видена | слични

По исплатата на градинарите и овчарите, ќе се исплатат и тутунарите што беа должници за вода или пашарина, најави директорот на Агенцијата за финансиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИПАРД инфо-ден во Кратово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: