Агонија на српски туристи: Автобусот им се расипал три пати, од кои два пати во Македонија, до Крф патувале 36 часа!

Околу шеесет српски туристи кои платиле за одмор на Крф, во рок од девет дена, три пати се нашле на автопатите и низ грчките села, бидејќи автобусот што го ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Една од најголемите руски авиокомпании „Нордвинд“ најави дека од 2022 година, по точно 20 години пауза, повторно ќе ги поврзе Охрид и Москва со чартер-лет, ...
| | веќе видена | слични

Резервирале приватен објект во Охрид за одмор преку booking.com, а кога стигнале таму – непријатно се изненадиле. Објектот веќе бил издаден на други туристи. ...
| | веќе видена | слични

АТОРУС, Асоцијацијата на руски туроператори, објави дека руските туристи ова лето го преплавуваат Балканот преку Македонија, затоа што летовите се со директна ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Рускиот авиопревозник „Нордвинд“ денеска во Скопје потпиша договор за соработка со ТА „Атлас плус“ членка на Македонско-руска стопанска комора, со што таа ...
| | веќе видена | слични

На деловниот настан за официјализирање на договорот и презентација на услугите на „Норвинд“, покрај претставници на обете страни, присуствуваа и претставници ...
| | веќе видена | слични

На 70-тина метри од крајбрежјето на Охридското Езеро и центарот на Охрид се наоѓа студентскиот дом „Никола Карев“. Речиси преку целата година, од септември до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 661 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 393 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 275 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агонија на српски туристи: Автобусот им се расипал три пати, од кои два пати во Македонија, до Крф патувале 36 часа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: