Како се „разбуди“ оптимизмот на Заев дека Бугарија набрзо ќе ја крене рампата за Македонија во ЕУ?

Од каде се појави оптимизмот на премиерот Зоран Заев во најавите дека Бугарија многу наскоро ќе ги тргне блокадите за Македонија, и истиот го соопшти во своето ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Најголемата партија во 46. Народно собрание на Бугарија „Има таков народ“ ќе им се спротивстави на сите, изјави Филип Станев, коментирајќи ја одлуката со која ...
| | веќе видена | слични

За жал, не само министерот за надворешни работи Бујар Османи, туку и другите претставници на македонската влада бараат изговор во Бугарија за одложување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците во Народното собрание на Бугарија, од втор обид, денеска ја донесоа одлуката дека не успеа обидот за формирање влада на Пламен Николов од партијата ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за неуспешната постапка за формирање влада на Пламен Николов од партијата „Има таков народ“ (ИТН) е донесена од втор обид од страна на бугарските ...
| | веќе видена | слични

Неуспехот на партијата победник на јулските предвремени парламентрани избори во Бугарија, „Има таков народ“ (ИТН) да обезбеди мнозинство за избор на нов владин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

„Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски бара селективност. Доколку неговото возило било технички неисправно, тоа значи дека СВР Куманово треба да ...
сите 232 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 309 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена

Партиите на владејачката коалиција одговарија на повикот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој побара од нив да ги поддржат кандидатите на оваа партија во ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се „разбуди“ оптимизмот на Заев дека Бугарија набрзо ќе ја крене рампата за Македонија во ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: