Координација за гасење на пожарот над село Умлена


3 копии
11 копии

На потегот меѓу селата Барово и Вешија избувнат е пожар на мешовита нискостеблеста и вискостеблеста шума. Станува збор за непристапен терен, а во моментов ...
| | веќе видена | слични

До нашата редакција стигнаа фотографии за голем пожар кај Велешко.Во очекување надлежните служби да го локализираат пред истиот да се прошири на поголема ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи информира дека на и денес има неколку активни пожари на територијата на Македонија. Гори потегот помеѓу селата Барово и Вешје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На потегот помеѓу селата Барово и Вешје избувнат е пожар на мешовита (нико и високо стеблеста) шума. Станува збор за непристапен терен. Во моментот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Се уште е активен пожарот кај селата Дивље и Крушје во Петровец, и се шири кон ливади со сува трева, а изгаснат е оној кај селата Раовиќ и Буковиќ, како и кај ...
| | веќе видена | слични

Огнената стихија што деновиве беснее низ цела Македонија изнедри и искали голем број македонски знајни и незнајни јунаци, кои храбро и пожртвувано се впуштија ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи информира за состојбата со пожарите до 8 часот утринава. Пожарот кај селата Дивље и Крушје уште е активен и се шири кон ливади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 171 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 456 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранието може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 274 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Филипче на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање посочи дека денеска сите служби работат на разговори со директорите на институциите ...
сите 151 | | | веќе видена

Доколку Европската Унија сака поголема стабилност во своето соседство, тогаш потребна е кредибилна европска перспектива за Западен Балкан, заснована на систем ...
сите 175 | | | веќе видена

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
сите 298 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски истакна дека Шилегов и Весковски веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Координација за гасење на пожарот над село Умлена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: