Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Добриот бакнеж може да маѓепса, ги прави колената да се „затресат“, срцето чука брзо. Иако повеќето луѓе мислат дека ги совладале основите за бакнување во ...
| | веќе видена | слични

Мажите не се толку комплицирани како што нам нѝ изгледа. Во принцип, на повеќето мажи им се допаѓа кога жената покажува стратешки делови од телото, но на никој ...
| | веќе видена | слични

 Заборавете на позата 69, новиот безобразен број е 77. Се смета дека оваа секс позиција ќе ви овозможи незаборавно задоволство и брз оргазам. Во 2004-тата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го сакаме летото, но кога топлината е неподнослива, размислуваме само за мраз, клима и бранови, а не толку често за секс. Зошто? Па, не е премногу забавно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Градот нема надлежност за регулирање на сообраќај, МВР да си ја врши професионално својата работа, се истакнува во реакцијата од Град Скопје на вечерашното ...
сите 53 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
сите 580 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: