Живи луѓе изгореа, а Спасовски се фали: На маката се познаваат јунаците

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
| | веќе видена | слични

Соопштение на Здружението на граѓани „Сите заедно можеме“ од Струмица: Поаѓајќи од добро познатата народна поговорка која вели дека на луѓето треба да им се ...
| | веќе видена | слични

Струмичкиот огранок на СДММ, чии членови доброволно се вклучени во бобрата со пожарите, апелираат до сите граѓани и невладини оргаизации на било каков начин да ...
| | веќе видена | слични

Отец Оливер Петковски преку Фејсбук апелираше до луѓето од другите градови да помогнат со донирање храна и вода за луѓето од опожарените места. „Кога би морал ...
| | веќе видена | слични

Отец Оливер Петковски преку социјалните мрежи информира каква е состојбата во Пехчево по неговата посета, а исто така апелира до луѓето од другите градови да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отец Оливер Петковски преку социјалните мрежи информира каква е состојбата во Пехчево по неговата посета. Кога би морал да ја опишам ситуацијата во Пехчево со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живи луѓе изгореа, а Спасовски се фали: На маката се познаваат јунаците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: