Ако мислевте дека Стојанче е на терен, не, тој во моментов директорува и пишува на Фејсбук

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средба со амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз, на која, како што соопшти МНР, ја брифирал за најновите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, денес оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов попладнево оствари средба со амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти ЦУК, на средбата се разговарало за досегашното, како и за утрешните активности во гаснењто на пожарите во државата со овој авион.
| | веќе видена | слични

Целта на средбата беше претставување на тимот од Шумската служба на САД, којшто како поддршка од УСАИД на националните напори за справување со шумските пожари, ...
| | веќе видена | слични

Денеска попладне (11.08.2021) во ЦУК, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, оствари средба со Амбасадорката на САД, Н.Е. Кејт Мари ...
| | веќе видена | слични

Американската амабасадорка во Македонија Кејт Мари Брнз на нејзиниот официјален фејсбук профил се заблагодари на сите кои учествуваат во гаснњето на пожарите и ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз на нејзиниот официјален Фејсбук профил изрази благодарност до пожарникарите, до војниците, до волонтерите и до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 236 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи ...
сите 260 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако мислевте дека Стојанче е на терен, не, тој во моментов директорува и пишува на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: