Ако мислевте дека Стојанче е на терен, не, тој во моментов директорува и пишува на Фејсбук

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска оствари средба со американската амбасадорка, Кејт Мери Брнз. Како што информираат од МНР, соговорниците ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средба со амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз, на која, како што соопшти МНР, ја брифирал за најновите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, денес оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов попладнево оствари средба со амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Целта на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска се сретна со романската амбасадорка во земјава, Адела Моника Аксинте и со ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти ЦУК, на средбата се разговарало за досегашното, како и за утрешните активности во гаснењто на пожарите во државата со овој авион.
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска попладне во ЦУК, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, оствари средба со Амбасадорката на САД, Н.Е. Кејт Мари Брнз. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Целта на средбата беше претставување на тимот од Шумската служба на САД, којшто како поддршка од УСАИД на националните напори за справување со шумските пожари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 683 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 133 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 253 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 184 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако мислевте дека Стојанче е на терен, не, тој во моментов директорува и пишува на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: