Малолетник прободел 18-годишник во Скопје

2 копии

Во периодот од 8 до 11 август, полицијата на подрачјето на Тетово и Гостивар извршила проверки на лица на кои им било издадено решение за изолација и домашно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вработена во Агенцијата за вработување, вчера, во Полициската станица Струга пријавила дека во периодот од 16.30 часот на 10 август до 8.30 часот на 11 август ...
| | веќе видена | слични

На 11.08.2021 во 11.45 часот пред пункт за вакцинација во Поликлиника Чаир, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Х.(66) од Скопје, затоа ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште продолжуваат телефонските измами со наводни сообраќајни несреќи. 70-годишна скопјанка е последната жртва која „паднала“ на измамата. -Вчера во 20.30 ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Аеродром, 70-годишна жена од Скопје пријавила дека на 07.08.2021 била измамена од едно лице. Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник прободел 18-годишник во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: