Нови 164 заразени- алармот за Ковид-19 повторно се вклучува

Коронавирусот во јуриш во регионот, а Македонија е апсолутен рекордер по порастот на новозаразени. Во изминатата седмица, во земјава се регистрирани две илјади ...
| | веќе видена | слични

Во Косово минатото деноноќие продолжи трендот на пораст на случаите на новозаболени од Ковид-19 , така што бројката на тестирани лица кои во едно деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Министерството за здравство добиени од Институтот за јавно здравје во Македонија само во пет градови во моментов нема ниту ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот почна да ги полни болниците. Ако викендот на Инфективна имаше 30-тина хоспитализирани, денеска на болничко лекување поради компликации од Ковид на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 164 заразени- алармот за Ковид-19 повторно се вклучува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: