Владата ја разреши директорката на ДИЖС Ана Петровска, нов в.д. е Сретен Стојковски


На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
| | веќе видена | слични

Во „зелената“ партија ДОМ, деновиве пслабо се занимаваат со зеленило, а повеќе со раздорот, кој со денови ја следи партијата. Вчера јавноста беше „потресена“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зелената партија ДОМ ги негира индивидуалните изливи на незадоволство и клевети искажани на денешната прес-конференција на Алтипармаковска во однос на ...
| | веќе видена | слични

ОО на ДОМ побараа оставка од лидерката Маја Морачанин - денеска тоа го соопштија на прес конференција, со образложение дека ја уништува партијата. Кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во реакцијата на прес-конференцијата на 17 општински организации на ДОМ кои побара оставка од лидерката Маја Морачанин „поради недемократско раководење“, во ...
| | веќе видена | слични

Ние, зелените од 17 општински организации на ДОМ се дистанцираме од недемократските одлуки и постапки на раководството на ДОМ и претседателката Маја Морачанин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ја разреши директорката на ДИЖС Ана Петровска, нов в.д. е Сретен Стојковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: