Во Гевгелиско изганат уште еден пожар кај казино „Принцес“

3 копии

Откако хрватските пожарникари го локализираа пожарот кај Надин, се распламти пожар на подрачјето Црвена лука меѓу Биоград и Пакоштан. Огнот зафатил борова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Општина Свети Николе опожарени се 30 хектари. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека пожарот повторно е активен во Свети ...
| | веќе видена | слични

На територијата на општина Нова Варош избувна пожар во селото Рутоши, на локацијата Бакина Бара, а според првите проценки, пожарот зафатил околу 20 хектари ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Додека јавноста ја брануваат реакции кои следуваа по потврдата на премиерот Зоран Заев дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се ...
сите 132 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 432 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Сингапур, Вивијан ...
сите 170 | | | веќе видена

Она што Бугарија ѝ го прави на Македонија, правниците едноставно го квалификуваат како криминален чин. А за ЕУ, која се крие зад процедурите на консензус, ...
сите 257 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Тој повторно ...
сите 149 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гевгелиско изганат уште еден пожар кај казино „Принцес“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: