Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

4 копии

Во атарот на Лабуништа - струшко, полицијата приведе четворица албански државјани кои бесправно сечеле дрва во шума, а кривична пријава е поднесена и против ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека Одделението за внатрешни работи од Струга поднело кривична пријава против Е.Ќ.(50) од струшкото село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 769 | | | веќе видена

Германските крим техничари влегоа во опожарената модуларна болница во Тетово. Во скафандери и со специјализирана апратура го почнаа увидот заедно со ...
сите 387 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче поднесе оставка од функцијата, по пожарот што во средата се случи во тетовската модуларна болница, кога 14 луѓе ги ...
сите 769 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: