МТСП: Субвенционирање на плати за уште 438 невработени лица


8 копии

Секцијата на млади при Сојузот на синдикати на Македонија се приклучува кон одбележувањето на Меѓународниот ден на младите и го поддржува барањето за нов ...
| | веќе видена | слични

Упатените укажуваат дека за одредени дефицитарни занимања потешко може да се обезбедат работници преку брзо приспособување на работната сила и додаваат дека е ...
| | веќе видена | слични

Бројот на отворени работни места во американската економија скокна на повеќе од 10 милиони во јуни, што е најголем рекорд, бидејќи пазарот на трудот таму ...
| | веќе видена | слични

Последнава година пораснаа трошоците за задоволување на основните потреби, како храната, и трошоците за одржување на домовите, поради што на граѓаните им ...
| | веќе видена | слични

ВЕЛЕС Се повикуваат сите евидентираните невработени лица што се заинтересирани да се вклучат во програмата за општинско-корисна работа, во проектот „Заедно под ...
| | веќе видена | слични

ДОЛАРОТ денеска достигна највисоко ниво во последните четири месеци во однос на еврото и двонеделно во однос на јапонскиот јен, откако трговците се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Субвенционирање на плати за уште 438 невработени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: