Петкоска за СДСМ и власта: Ја задолживте Македонија за 6,7 милијарди евра со нула капитални проекти


2 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лидија Петкоска, испрати моќна порака до СДСМ за очајната состојба во којашто се наоѓа државата, практично на сите полиња. Ајде ...
| | веќе видена | слични

Комисија за образование на ВМРО-ДПМНЕ Партиските мегафони на власта по налог на Мила Царовска свесно ги манипулираат наставниците мислејќи дека така ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од јасно е дека тројцата пратеници, Ласовска, Трајанов и Стаменкоска, на деструктивната ВМРО-ДПМНЕ по налог на Христијан Мицкоски ја опструираат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ, повеќе од три месеци ги опструира законските измени со кои се обезбедува постојан раст на платите и подобар статус на наставниците и стручните ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова Серафимовска и поставува јавно прашање на министерката за образование и наука во врска со носење на закон со кој ...
| | веќе видена | слични

Очигледно по налог на Христијан Мицкоски, тројца пратеници на деструктивната ВМРО-ДПМНЕ ја кочат работата на надлежната собраниска комисија. Тоа се: Благица ...
| | веќе видена | слични

Што и згрешиле на деструктивната ВМРО-ДПМНЕ  наставниците и стручните работници па го блокира законот за поголеми плати? Наставниците и стручните работници ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ преку надлежната собраниска Комисија повеќе од 3 месеци блокираат законски измени со кои наставниците и стручните работници добиваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 139 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петкоска за СДСМ и власта: Ја задолживте Македонија за 6,7 милијарди евра со нула капитални проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: