Мигранти бегале од пожарот кај Гевгелија па завршиле во караула

Завчера околу 13:00 часот избувна пожар во близина на граничниот премин Богородица, а во опасност беа бензинската пумпа на „Окта“, казиното „Фламинго“, како и ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 13:00 часот избувна пожар во близина на граничниот премин Богородица, а во опасност беа бензинската пумпа на „Окта“, казиното „Фламинго“, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 156 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мигранти бегале од пожарот кај Гевгелија па завршиле во караула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: