На директорката Стевановиќ веќе ѝ се обраќале со „градоначалничке“ во партијата, битката за Центар го одолжи изборот на кандидати од СДСМ

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите околу најавената мерка од Владата која треба да стартува за неколку дена, или конкретно од 16 август, а тоа е дека нема да им биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорката на Државниот инспекторат Анита Симеска вели дека во нивна надлежност ќе биде само контролата на угостителските објекти, додека пак обврска на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната потпретседателка на СДСМ и универзитетски професор Ана Павловска Данева тврди дека пазарна нема законска можност да ги легитимира гостите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државниот пазарен инспекторат и директорката Анета Симеска по насока на Заев ќе стане поголем полицаец од МВР. Не само што новите мерки немаат никаква логика, ...
| | веќе видена | слични

Професорката Ана Павловска Данева преку својот Фејсбук ја искоментира новата владина мерка со која од 16 август се воведува редарска служба која ќе врши ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, човекот кој ќе остане запаметен зошто беше разрешен откако покажал пркос и одби да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На директорката Стевановиќ веќе ѝ се обраќале со „градоначалничке“ во партијата, битката за Центар го одолжи изборот на кандидати од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: