На директорката Стевановиќ веќе ѝ се обраќале со „градоначалничке“ во партијата, битката за Центар го одолжи изборот на кандидати од СДСМ

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите околу најавената мерка од Владата која треба да стартува за неколку дена, или конкретно од 16 август, а тоа е дека нема да им биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорката на Државниот инспекторат Анита Симеска вели дека во нивна надлежност ќе биде само контролата на угостителските објекти, додека пак обврска на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната потпретседателка на СДСМ и универзитетски професор Ана Павловска Данева тврди дека пазарна нема законска можност да ги легитимира гостите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државниот пазарен инспекторат и директорката Анета Симеска по насока на Заев ќе стане поголем полицаец од МВР. Не само што новите мерки немаат никаква логика, ...
| | веќе видена | слични

Професорката Ана Павловска Данева преку својот Фејсбук ја искоментира новата владина мерка со која од 16 август се воведува редарска служба која ќе врши ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, човекот кој ќе остане запаметен зошто беше разрешен откако покажал пркос и одби да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 510 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 324 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 442 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На директорката Стевановиќ веќе ѝ се обраќале со „градоначалничке“ во партијата, битката за Центар го одолжи изборот на кандидати од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: