НЕВИДЕН ЛУКСУЗ Велосипедистите во Германија добија мост со подно греење (ВИДЕО)


2 копии

Велосипедистите во југозападна Германија добија невиден луксуз: мост со подно греење само за нив. Еден од првите велосипедски мостови во светот е отворен во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 21 и 22 август во селото Богомила, како централно место и во регионот на Азот, ќе се одржи фестивалот „Азот 2021 мтб предизвик“, кој е во организација на ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањето на условите за користењето на велосипедот како превозно средство во Скопје е еден од врвните приоритети на Градот Скопје и во континуитет се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕВИДЕН ЛУКСУЗ Велосипедистите во Германија добија мост со подно греење (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: