Жителите на Вухан во паника поради короната, луѓето ги испразнија продавниците


Илјадници луѓе ги испразнија маркетите и продавниците во Вухан, откако беа објавени првите случаи на коронавирусот во градот по година дена, пренесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во Сиднеј доби поголеми овластувања во контрола на спроведување на мерките за заклучување и дополнителна воена помош за да го спречи забрзаното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Австралиската престолнина Канбера влезе во еднонеделен општ карантин на ниво на градот, откако во него беше откриен случај на инфекција со Ковид-19, првпат во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нов Зеланд планира да ја отвори својата граница од почетокот на 2022 година и да им овозможи на вакцинираните патници од земјите со низок ризик да влезат без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Главниот град на Австралија, Канбера, денеска влезе во седумдневно заклучување откако беше регистриран еден случај на коронавирус, кој исто така беше откриен и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на активни случаи на ковид-19 во земјава изнесува 3 135, велат најновите информации од Министерството за здравство. Најмногу активни случаи има во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Вухан во паника поради короната, луѓето ги испразнија продавниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: