Македонија гаси жед, расте продажбата на „Прилепска пиварница“! Добивката скоро милион евра!

Најголемата домашно поседувана пиварница има резултат за респект. За првите шест месеци производителот на „Златен Даб, „Крали Марко“, препознатливата „Газоза“ ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Целиот банкарски сектор го завршил првото полугодие со нето добивка од 74,2 милиони евра, а првото полугодие од минатата година ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Движењата кај основните макроекономски параметри засега се во рамки на очекувањата, но неизвесноста и ризиците од понатамошниот тек на пандемијата предизвикана ...
| | веќе видена | слични

На 10 август 2021 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка , на којашто беа разгледани движењата на ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија е во постоперативна фаза, како што лекарите стручно ја опишуваат состојбата по тешка болест или операција. Траумите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партиите на владејачката коалиција одговарија на повикот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој побара од нив да ги поддржат кандидатите на оваа партија во ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека Зоран Заев само ја повторува истата прес-конференција од лани кога, исто ...
сите 343 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 447 | | | веќе видена

Плоштадот „Крушевска република“ ќе добие нов и модерен изглед, а со тоа граѓаните и туристите добиваат ново уредено катче. Ова го вети Кирил Пецаков, ...
сите 38 | | | веќе видена

250 евра казна за возачот којшто го управуваше возилото во кое се возеше Максим Димитриевски,актуелен градоначалник на Куманово кој е во трка за уште еден ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија гаси жед, расте продажбата на „Прилепска пиварница“! Добивката скоро милион евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: