Епски пресврт на Србинките, ја совладаа Кина и закажаа полуфинале со САД


Женските кошаркарска репрезентации на Србија и Соединетите Американски Држави ќе играат во првото полуфинале на олимпискиот турнир во Токио. Србинките, водени ...
| | веќе видена | слични

Валериен Вукосављевиќ е вистинска хероина ова лето, откако играше бремена и со репрезентацијата на Франција го освои сребрениот медал на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Токио заврши со очекуван резултат, победа на првиот фаворит за златото-селекцијата на Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски тренер Владко Андоновски кој ја предводеше женската фудбалска селекција на САД, го освои бронзениот медал на Олимписките игри во Токио. ...
| | веќе видена | слични

На последниот 17-ти ден на 32-те Летни Олимписки Игри во Токио беа поделени четири сета медали во колективните спортови, од нив две злата освоија Американките, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епски пресврт на Србинките, ја совладаа Кина и закажаа полуфинале со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: