Епски пресврт на Србинките, ја совладаа Кина и закажаа полуфинале со САД


Женските кошаркарска репрезентации на Србија и Соединетите Американски Држави ќе играат во првото полуфинале на олимпискиот турнир во Токио. Србинките, водени ...
| | веќе видена | слични

Валериен Вукосављевиќ е вистинска хероина ова лето, откако играше бремена и со репрезентацијата на Франција го освои сребрениот медал на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Токио заврши со очекуван резултат, победа на првиот фаворит за златото-селекцијата на Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски тренер Владко Андоновски кој ја предводеше женската фудбалска селекција на САД, го освои бронзениот медал на Олимписките игри во Токио. ...
| | веќе видена | слични

На последниот 17-ти ден на 32-те Летни Олимписки Игри во Токио беа поделени четири сета медали во колективните спортови, од нив две злата освоија Американките, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 835 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот им рече на пратениците дека западните сојузници „едногласно“ ќе реагираат на секој руски напад врз Украина и ќе воведат „најстроги“ санкции досега. ...
сите 464 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 127 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епски пресврт на Србинките, ја совладаа Кина и закажаа полуфинале со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: