Еве каде има пожари во Македонија и КАКВА Е СИТУАЦИЈАТА НА ТЕРЕН


9 копии

Во земјава пристигнаа експерти за високо ризични пожари од Франција, од Црна Гора и од САД, информираше денеска на прес-конференција портпаролот на Центарот за ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Во Македонија секојдневно пристигнуваат странски тимови за да помогнат во справувањето со пожарите. Од Центарот за управување со кризи информираат дека денеска ...
| | веќе видена | слични

Активни се пожарите над селата Раовиќ – Буковиќ во Општина Сарај близу Националниот парк „Јасен", кај селата Дивље и Крушје во Општина Петровец, еден во ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција за состојбата на пожарите до 16 часот, помошниокот раководител на секторот за операции и координации при ЦУК, Марија Милкова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве каде има пожари во Македонија и КАКВА Е СИТУАЦИЈАТА НА ТЕРЕН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: