Спасовски: Србија ни испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите


Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Претседателот на Србија Алекснадар Вучиќ вели дека веќе и преставнале да го прашуваат дали ќе оди на одмор бидејќи сите знаат дека тој на одмор не оди Mене ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, посочи, за време на неговата посета на Пчињскиот округ, во кој се евидентирани повеќе од сто пожари ...
| | веќе видена | слични
6 копии
12 копии

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, изјави денеска дека српската помош ќе остане колку што е потребно за да им се помогне на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, изјавил денеска во Крагуевац дека е многу загрижен за големиот број пожари во областа Пчиња и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Србија ни испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: