Меѓу новозаразените има и многу патници кои доаѓаат од странство


Математичките пресметки на професорот Дејан Трајковски покажале дека во моментов едно инфицирано лице заразува тројца. Предупредува дека со ваков раст на ...
| | веќе видена | слични

Во овој период во Битола од коронавирус најмногу заболува младата популација на возраст од 20 до 29 години, вели Тони Коњановски, специјалист епидемиолог од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да започне да опаѓа, ефективниот репродукциски број Rt продолжува да расте и денеска ја проби дури и психолошката граница од 3,0. Во други земји од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку услов за одење на свадба во затворен простор беше вакцинираноста со две дози и изминати две недели по втората доза, тоа би имало логика и некаков ефект ...
| | веќе видена | слични

Тенденциите на ширење на делта вирусот се многу сериозни, може да надминат и над 2000 нови случаи за едно деноноќие, предипредува докторот Злате Мехмедовиќ. - ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ, кој што од стартот на пандемијата е во првите редови, во лекувањето на заболените од овој опасен вирус, смета дека загрижувачки е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 637 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 185 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓу новозаразените има и многу патници кои доаѓаат од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: