Пендаровски: Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата


Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Детални информации за ангажманот на армиските припадници од земја и од воздух, денеска ќе бидат соопштени на прес конференција во Центарот за обука на пилоти, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На територијата на целата држава до синоќа беа активни дестина пожари, од кои дел беа локализираани или ставени под копнторла. На терен продолжуваат напроти за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вчера при посета на прилепскиот регион обраќајки им се на армиските припадниците вклучени во гаснењето на пожарите порача дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никој нема да Ви го заборави овој извонреден напор што го правите, изјави денеска претседателот и врховен командант на Вооружените сили, Стево Пендаровски при ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски, денеска ја посети касарната „Мирче Ацев” во Прилеп и опожарените места во околината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: