Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19, не се пријавени починати лица.


6 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во последните 24 часа се направени 5.780 тестирање, а регистрирани се 588 нови случаи на КОВИД-19. По градови: • Скопје – 230 • Тетово – 101 • Гостивар – 82 • ...
| | веќе видена | слични

За последнотото деноноќие се регистрирани 8 починати лица и 588 нови случаи на ковид-19. Во последните 24 часа се направени 5.780 тестирање. Нови случаи се ...
| | веќе видена | слични

Осум лица починале од компликации од ковид-19, информира Министерството за здравство, а регистрирани се нови 588 случаи на заразени со коронавируст. Починле по ...
| | веќе видена | слични

Во Регионалниот вакцинален пункт во Тетово, изминативе денови се забележуваат големи гужви од лица кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19. Откако започна ...
| | веќе видена | слични

Во Кичево состојбата со ковид-19 секојдневно се влошува. Бројот на новозаболени е сѐ поголем, се појавија повеќе нови кластери од кои еден од 30 млади лица и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 605 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 82 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 115 | | | веќе видена

Патоказот за спроведување на договорот за добрососедство, краткото и долгото име на државата, немешање во внатрешните работи и преговарачката рамка на ЕУ со ...
сите 273 | | | веќе видена

Вакцинацијата против Ковид-19 ширум светот е од клучно значење без одлагање, рече претседателот Стево Пендаровски во видео обраќањето на виртуелниот Глобален ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19, не се пријавени починати лица.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: