Србија е подготвена да прати хеликоптери за гаснење на пожарите


Србија е подготвена да ги испрати своите хеликоптери за гасење пожари доколку Скопје процени дека тоа е потребно, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. ...
| | веќе видена | слични

Ненад Чанак, еден од најконтроверзните политичари во Србија Лидерот на Лигата на социјалдемократите во Војводина пред неколку дена беше во Скопје и имаше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Александар Вулин, разговараше во Атина со премиерот на Република Грција, Кирјакос Мицотакис, кој уште еднаш му потврди дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, посочи, за време на неговата посета на Пчињскиот округ, во кој се евидентирани повеќе од сто пожари ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 562 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија е подготвена да прати хеликоптери за гаснење на пожарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: