(Видео) Ангелов: Ако се утврди дека сум потфрлил, ќе си заминам од државата


Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција беше прашан кое за неговото мислење за тоа дека прославата по повод Рамковниот договор ќе ...
| | веќе видена | слични

Со намален интензитет е пожарот кај селото Дивље во Петровец – местото Крушје, а гори и кај селото Топлица, информираше помошник раководителката на секторот за ...
| | веќе видена | слични

Активен е пожарот во делот од Топлица кон селото Крстец, и тоа во тешко пристапен терен. Намален е интензитетот на горење кај пожарот во Катланово, а целосно е ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во реонот на Пехчево, Делчево и Берово, со кој стотици луѓе се бореа повеќе од една недела, конечно е локализиран, додека низ земјата утрово имаше три ...
| | веќе видена | слични

Претставници на сите институции учествуваат во работата на Главниот штаб при Центарот за управување со кризи. Тие во реално време црпат информации од терен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ангелов: Ако се утврди дека сум потфрлил, ќе си заминам од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: