Шверцот со мигранти сѐ уште не ја достигнал кулминирачката точка


Криминалната мрежа, составена од организирана група лица државјани и жители на Египет, Ирак, Сирија и на Романија, работела од октомври 2020 година. Групата ...
| | веќе видена | слични

Излегуваат детали од апсењето на групата „Пинк Пантер“ кои заедно со „Шкаљарскиот клан беа фатени во Шпанија со 400 килограми чист кокаин. Групата падна во ...
| | веќе видена | слични

Шкаљарскиот клан заедно со цроногорскиот огранок на „Пинк Пантер“ се теретат за 400 килограми чист кокаин во Шпанија. Двете група се обединети во Шпанија и тоа ...
| | веќе видена | слични

За време на апсењето, меѓу осомничените се пронајдени 400 килограми кокаин и речиси половина милион евра, објавила шпанската полиција на својот профил на ...
| | веќе видена | слични

Шпанската полиција денеска објави дека уапсила неколку членови на „шкаљарски“ кланпод сомнение за шверц на наркотици. За време на апсењето, кај осомничените се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шефицата на наполитанската криминална група, Марија Личарди, е уапсена денеска додека се подготвувала да се качи на летот за Шпанија, објавија италијанските ...
| | веќе видена | слични

Еден од најсуровите мафијаши и поранешен шеф на италијанската мафијашка група "Ндрангета", 60-годишниот Доменико Павиљанити вчера бил повторно уапсен во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шверцот со мигранти сѐ уште не ја достигнал кулминирачката точка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: