Македонија, Србија и Албанија со ЗАЕДНИЧКА поштенска марка и единствени тарифи?


Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отворениот Балкан не е само пат за иднината и за просперитет на албанската нација, туку и нова и одлична можност повеќе на патот Србија да го признае Косово, ...
| | веќе видена | слични

„Отворен Балкан“ конечно ја отстранува границата меѓу Албанија и Косово, напиша Еди Рама на Фејсбук . Албанскиот пермиер одговара на критиките од политичари и ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама за првпат реагираше давајќи одговор на сите оние кои го критикуваа за иницијативата „Отворен Балкан“ и неговата „диференцијација“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама ги критикуваше лидерите на Приштина што одбиле да се приклучат на иницијативата „Отворен Балкан“, наведувајќи дека Приштина го ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката д-р Елена Кирчева е член на Бугарскиот земјоделски сојуз на 7-то Големо национално собрание и амбасадор со мандати во Швајцарија, Лихтенштајн, ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката д-р Елена Кирчева, член на Бугарската Земјоделска народна унија во 7 -то национално собрание и амбасадор со мандати во Швајцарија, Лихтенштајн, ...
| | веќе видена | слични

„Отворен Балкан“ е комплементарен, а не спротивен на Европската унија. Тој е засилувач на нашата европска агенда, при што сите три земји остануваат посветени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Браво, Зоран, одлично, Заев! Станувате се’ повеќе политички агилни во вашите изјави за Бугарија.Ова, покрај другото, му го порачува бугарскиот европратеник ...
сите 199 | | | веќе видена

Тактизирањето на Зоран Заев успеа. Одлолговлекувањето на одлуката дали ќе му ја прифати оставката на министерот за здравство Венко Филипче поради пожарот во ...
сите 353 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 350 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод.Тој повторно ...
сите 157 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија, Србија и Албанија со ЗАЕДНИЧКА поштенска марка и единствени тарифи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: